Департамент з питань культури національностей та релігій
Львівської державної обласної адміністрації
Львівська обласна філармонія
Collegium Musicum Lviv

 logo_lviv_obl_rada копия    ЛФ лого 2016    CM_Logo black 2016

Collegium Musicum Orchestra Academy
майстеркласи перенесено на осінь ’17

Всеукраїнські майстеркурси з гри в камерному оркестрі

Майстеркурс веде – Кирило Шарапов

Реєстрація

Мета та цілі курсу:
Допомога молодим музикантам, які прагнуть отримати нові знання й навики в практичній роботі над музичними творами, особливо це стосується камерної, квартетної та оркестрової музики.
Для роботи ми спеціально вибрали класичну програму, яка може стати прекрасним взірцем для практичного й детального вивчення. Особливий акцент ставиться на звуковидобування, штрихи, артикуляцію, гру в ансамблі та розбір партитури.

Майстеркурс складається із шести днів інтенсивних занять і заключного ґала-концерту.

Робота на курсі:
1) Розбір твору: «Як працювати з партитурою
2) Структура, фрази, музичні фігури.
3) Інтонація, баланс, артикуляція.

Програма курсу

П.Локателлі – кончерто ґросо op.1.№2

Й.С.Бах – Бранденбурзький концерт №3

Ф.Джемініані – кончерто ґросо №12 “La Folia”

Ґ.Ф.Телеман – сюїта “Дон Кіхот”

А.Кореллі – кочерто ґросо №4, Ре мажор


Умови:
До участі в майстеркурсах запрошуються молоді українські музиканти – виконавці на струнних інструментах, віком до 25-ти років (включно), які бажають набути та розвинути навики професійної гри в камерному оркестрі.

Відбіркова програма

Скрипка

I або II-III частини із концертів В.А. Моцарта №3, 4, 5 або дві частини із циклу сонат та партит Й.С. Баха (повільна та швидка).

Альт

I або II-III частини із концертів К. Стаміца чи Ф. Хофмейстера.

Віолончель

I або II-III частини із концертів до мажор чи ре мажор Й. Гайдна або кілька частин із циклу 6 сюїт Й.С. Баха (контрастні за темпами).

Контрабас

К. Діттерсдорф – концерт мі мажор I або II-III частини.

Оргкомітет майстеркурсу:

Іван Остапович – директор проекту, автор ідеї.
Тарас Демко – координатор проекту

Контакти:

Іван Остапович: ostapovichivan@gmail.com
Тарас Демко: dillen.ua@gmail.com
сollegium.musicum.lviv@gmail.com

Стежте за оновленнями: http://collegiummusicum.com.ua

подія у фейсбуці

b22cd675-be0a-4129-9a58-499208e35638

Кирило Шарапов

Музичну освіту здобув, навчаючись у Київській середній спеціальній школі ім. М. Лисенка, клас педагога Л. Овчаренко, а потім у Національній Музичній Академії України ім. П.І. Чайковського в класі проф. Б. Которовича.

Концертно-виконавську діяльність розпочав у період навчання як соліст та як учасник камерних ансамблів. Ще під час навчання у школі на замовлення Національної радіокомпанії України здійснив ряд фондових записів творів класиків та сучасних композиторів.

Кирило Шарапов є володарем призiв та лауреатом міжнародних конкурсiв: ІІ премія на ІІІ-му Міжнародному конкурсі імені Миколи Лисенка (2003), І премія на Міжнародному конкурсі “Yamaha music Foundation of Europe”) фiналiст конкурсiв скрипалів Б.Которовича (1995), “Юнацькі асамблеї мистецтв” (1996, Росія), конкурсу Kloster Schontal (1999, Нiмеччина).

Нагороди у складi квартету:
І премія на Міжнародному конкурсі “Klassik auf der Strasse”; фіналіст 30-го Міжнародного конкурсу “Premio Vittоrio Gui” (Італія, Флоренція); володар двох Спеціальних Призів на Міжнародному конкурсі струнних квартетів у Бордо; резидент Міжнародної програми “ProQuartet”; стипендіат програми “Odyssey”; володар Спеціального Призу на VІІІ Міжнародному конкурсі “Premio Paolo Borciani” (Італія); стипендіат 32-ї та 33-ї Міжнародної літньої Академії камерної музики у Lower Saxony (Німеччина, Френцвеген) та Міжнародної музичної Академії в м.Вількроуз (Франція), де вдосконалював свою майстерність у славетних музикантів світу.

Концерти та стажування під керівництвом відомих музикантів: Стефана Меца (Orlando Quartet), Еберхарда Фельца (Німеччина, Берлін), Хато Баерле (Німеччина, Гановер), Мігеля да Сільва (Ysaye Quartet, Франція), Вальтера Левіна (LaSalla Quartet, США-Швейцарія), Тіма Фоглера (Vogler Quartet), Радіма Седьмидубського (Skampa Quartet, Чехія), Юргена Куссмауля (Нідерланди), Фрідемана Регера (Німеччина), Vermeer Quartet (США) – Шмуеля Ашкеназі, Ричарда Янга та Марка Джонсона, Alban Berg Quartet, Prazak Quartet.

Участь у концертах та майстер-курсах з Fine Arts Quartet (США) за сприяння фонду Антоніо Страдіварі.
Виступ на показі унікальної експозиції найкращих струнних інструментів роботи Антоніо Страдіварі, Гварнері Дель Джезу, Карло Бергонці (Італія, Кремона).

У травні та червні 2009 року концертні виступи у Швейцарії та Франції; член жюрі у відбірковому турі 2-го Міжнародного конкурсу “Klassik auf der Strasse”; здійснив запис на Radio France під час Фестивалю струнних квартетів у Бордо.

Постійний учасник багатьох Міжнародних музичних фестивалів:

ім. Давіда Ойстраха (Пярну, Естонія), Festival Fontainebleau (Франція, Фонтенбло), Movements of Quartet (Італія, Реджіо, Емілія), “КиївМюзікФест” та “Гогольфест” (Київ), Festival Quatuors a Bordeaux (Франція), Orlando Festival (Нідерланди), “Музичні вечори Валерiя Соколова’’. Разом з музикантами квартету “Collegium” започаткував новий Міжнародний фестиваль “Chamber Art Music” за участю відомих музикантів Європи.

З 2010 року – навчання у квартетній академії NSKA Стефана Меца (Нідерланди, Амстердам). Того ж року з квартетом здійснив концертне турне по Франції та Нідерландах в рамках двох фестивалів: “Festival International de quatuors a cordes du Luberon“ та “Orlando Festival”.

З 2003-2011 – перша скрипка струнного квартету “Collegium”.

З 2006 – артист камерного ансамблю “Kиїв” в Нацiональному Будинку Камерної та Органної Музики України 2011 рiк – співорганізатор танго-оркестру «Kiev-Tango-Project».


 

партнери проекту
Львівська філармонія ЛФ лого 2016

logo_lviv_obl_rada копия

Львівська музична школа-інтернат ім.С.Крушельницької
Львівська середня спеціальна музична школа-інтернат ім.С. Крушельницької.
LoGo http://md-eksperiment.org/  Культурне місто Radio SKOVORODA skovoroda logo