Орест Смовж

Народився у Львові, перші уроки гри на скрипці отримав від мами та Надії Вар’янко, а згодом вступив до ЛССМШІ ім. С. Крушельницької до класу Марії Футорської. З 2006-го продовжив навчання в КССМШ ім. М. Лисенка, в Ярослави Рівняк. В 2014 р. Орест закінчив Національну Музичну Академію України ім. П. Чайковського, де він навчався у Дмитра Ткаченка, а на даний момент продовжує навчання у Yong Siew Toh Conservatory of Music в Сінгапурі в класі Ч’єн Дзоу.

Діапазон виконавських інтересів музиканта починається від музики бароко і закінчується численними творами таких українських композиторів як Олег Безбородько, Віталій Вишинський, Олексій Войтенко, Алла Загайкевич та Святослав Луньов (твори, які написані спеціально для нього протягом останніх кількох років.

***

На теренах України Орест співпрацював з оркестрами у Києві, Полтаві, Рівному, Львові, Івано-Франківську – під керівництвом Петра Товстухи, Івана Остаповича, Мехаіла Менабде, Валерія Матюхіна, Віталія Протасова, Ігоря Андрієвського, Миколи Лисенка, Юрія Бервецького, Богдана Дашака, Яреми Колеси та Віталія Скакуна. У сфері камерної музики, Орест має нагоду невпинно співпрацювати з музикантами молодого покоління – Дмитром Чоні, Єлизаветою Плужко, Артемом Полуденним, Антонієм Баришевським і Арсеном Яковенко.

Протягом останніх кількох років Орест мав можливість брати участь у майстеркласах, які проводили Іврі Ґітліс, Вадим Репін, Ілья Ґрінґольц, Дьйордь Такаш-Надь, Кшиштоф Вєнґжин, Такаші Шіміцу, Девід Такено, Хаім Тауб, Петру Мунт’яну, Ольга Пархоменко, Сергій Стадлєр та Жаклін Росс.

Також Орест, разом з Павлом Лисим, є співзасновником фестивалю “Дзендзелівські Вечори Класичної Музики”.

Орест багаторазово брав участь участь у різноманітних концертах, фестивалях та конкурсах, на території України, Білорусії, Росії, Молдови, Польщі, Словаччини, Литви, Чехії, Італії, Сан-Маріно, Данії, Великобританії, США, Ізраїлю, Палестинських територій, Кувейту, Індії, Китаю та Сінґапуру.


  • активний учасник мистецької спільноти Collegium Musicum