fbpx

[:ua]

  1. Кводлібет “Galimathias musicum”. Кводлібет стародавній музичний жанр жартівливого легкого характеру, що зазвичай поєднував кілька різних популярних мелодій. З латини термін означає – “все, що любе”. Моцарт написав цей твір у віці 10 років, у березні 1766.

2. Останні сім років життя Моцарт був масоном. Участь у цьому таємному товаристві захоплювала та надихала його. Він написав багато музики на масонські теми. Цей твір він написав на честь вступу свого батька Леопольда до ложі, в яку входив і сам – “Нова коронована надія”.

Квітень 1785 року.

3. Ще одна масонська кантата: Моцарт змальовував почуття братерства та навіть, інколи, ритуали. Його музика сповнена прихованих смислів і символів.

4. Християнська тема – невід’ємна частина творчости композиторів у давнину. У цьому творі чітко відчувається мотив спільний із “Одою до радости” Бетовена. у 19 сторіччі поняття авторського права ще не було, митці вільно запозичували теми один в одного. Згадаймо хоча б Бахові запозичення у Вівальді.

5. “Обов’язок першої заповіді” – кантата, чи священна музична драма. Написав цей твір Моцарт в 11 років, це перші його спроби в оперно-ораторійному жанрі.

Він написав тільки першу частину. Дві інші – Міхаєль Гайдн, брат Йозефа Гайдна.


відкривайте класику з Collegium Musicum – та підписуйтесь на наш канал:
👉 ✔ http://bit.ly/2ipPqU2[:]

Facebook

comments